Ανακοίνωση για το πρόβλημα ηλεκτροφωτισμού στον Δήμο Βύρωνα
19 Ιουνίου 2019

Ανακοίνωση για το πρόβλημα ηλεκτροφωτισμού στον Δήμο Βύρωνα

Με αφορμή τα προβλήματα ηλεκτροφωτισμού σε οδούς και πάρκα στον Δήμο Βύρωνα, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως οφείλονται σε εργασίες – παρεμβάσεις που πραγματοποιούνται στο οδικό δίκτυο της πόλης από διάφορους φορείς (οργανισμοί κοινής ωφέλειας, εταιρείες τηλεπικοινωνιών κ.λπ.).

Το πρόβλημα επιβαρύνεται από το γεγονός πως το δίκτυο ηλεκτροφωτισμού είναι αρκετά παλιό και χρήζει αντικατάστασης.

Οι εργασίες ανάπλασης των Προσφυγικών στον Καρέα αποτελούν αιτία της δημιουργίας προβλημάτων στην περιοχή.

Ενημερώνουμε επίσης πως οι εργασίες αποκατάστασης του δικτύου πραγματοποιούνται πρωινές ώρες για αυτό το λόγο τα φώτα του δήμου είναι ανοικτά στο ίδιο χρονικό διάστημα.

Ο Δήμος Βύρωνα, προβαίνει σε εργασίες επισκευής του υπάρχοντος δικτύου οδοφωτισμού και φωτισμού κοινόχρηστων χώρων στους κόμβους (Pillar), ενώ έχει προγραμματίσει τον εκσυγχρονισμό και την αναβάθμιση του Δημοτικού Ηλεκτροφωτισμού με φωτιστικά τεχνολογίας LED.

Ζητούμε συγγνώμη από τους κατοίκους του Δήμου για την ταλαιπωρία. Η δημοτική αρχή, εδώ και ημέρες κάνει τα αδύνατα δυνατά για τη βελτίωση της καθημερινότητας όλων μας.