Ξεκαρδιστική ιστορία μυστηρίου «Blackout», από το Β’ Θεατρικό εργαστήρι του Δήμου Βύρωνα
20 Ιουνίου 2019

Το Β’ θεατρικό εργαστήρι Ενηλίκων του Δήμου Βύρωνα, παρουσιάζει τη θεατρική παράσταση «Blackout» του Jack Sharkey, την Κυριακή 23 Ιουνίου 21:00 στον Δημοτικό Κινηματογράφο  «Νέα Ελβετία» με ελεύθερη είσοδο.

Λίγα λόγια για το έργο:
Βερμούδες. Στο σπίτι του Λόρδου Γουίκενχαμ όλα είναι έτοιμα για το κοκτέιλ – πάρτυ που διοργανώνει η οικογένεια, όταν τους επισκέπτεται η μέτριας νοημοσύνης αστυνομική επιθεωρήτρια Αγκάθα Μπράντοκ με την βοηθό της. Τους ενημερώνουν για ένα μυστηριώδες σημείωμα που έλαβαν, το οποίο προειδοποιεί για έναν φόνο. Το σημείωμα εκλαμβάνεται ως φάρσα, μέχρι την ώρα που ένα Blackout , εξαιτίας της ξαφνικής τροπικής καταιγίδας, αλλάζει τα δεδομένα….

Παίζουν με σειρά εμφάνισης:
Κατερίνα Ζαχολίτου, Νατάσα Νικηφοράκη, Αδαμαντία Μυτηλήνου, Έβελυν Τζην Κλάριτς, Αλέξανδρος Παπαδόπουλος, Χρυσούλα Λαμπάκου, Ροδούλα Σκορδούλη, Βένια Σασσάλου, Μαρία Μπουράνη, Νίκος Κυριακόπουλος, Νίκος Χαμεζόπουλος, Δήμητρα Λίζου, Ευαγγελία Αναστασοπούλου.
Αφίσα: Έβελυν Τζην Κλάριτς
Σκηνοθεσία, διασκευή, μουσική επιμέλεια: Βενετία Χατζηνικολάου