Συνάντηση του Δημάρχου Βύρωνα με την Υφυπουργό Προστασίας του Πολίτη Κατερίνα Παπακώστα
25 Ιουνίου 2019

Συνάντηση του Δημάρχου Βύρωνα, Γρηγόρη Κατωπόδη με την Υφυπουργό Προστασίας του Πολίτη και υποψήφια με τον Σύριζα – Προοδευτική Συμμαχία, Κατερίνα Παπακώστα κατά τη διάρκεια της επίσκεψής της στο Πυροφυλάκιο του Δήμου, με αφορμή την επιφυλακή λόγω των έκτακτων καιρικών συνθηκών.

Δράση του Κοινωνικού Φαρμακείου σε συνεργασία με το Σ.Ο.Ψ.Υ. για την ημέρα ψυχικής υγείας

16 Οκτωβρίου 2019

Την Παρασκευή 11/10/2019 πραγματοποιηθήκε στις 18:00 η ώρα έκθεση έργων τέχνης με θέμα: “Όταν η ψυχική ασθένεια επηρεάζει την τέχνη” στην Πλατεία Τσιρακοπούλου του Δήμου Βύρωνα ενώ στη συνέχεια στις 19:00 η ώρα ακολούθησε ομιλία στον χώρο του Κ.Α.Π.Η. Μεταμόρφωσης, Καλλιπόλεως 59 και Αγ. Σοφίας, σχετικά με τις πρώτες βοήθειες ψυχικής υγείας, τις ψυχικές ασθένειες, τα συμπτώματα, την αντιμετώπισή τους και τους φορείς που μπορεί κάποιος να απευθυνθεί.