Με επιτυχία πραγματοποιήθηκαν οι δράσεις στις 15 & 17 Ιουλίου σε συνεργασία με το Διαδημοτικό Δίκτυο Πολιτισμού των Δήμων Βύρωνα και Δάφνης – Υμηττού με σκοπό τη συλλογή τροφίμων
22 Ιουλίου 2019

Στο πλαίσιο της Κοινωνικής Πολιτικής, τα Κοινωνικά Παντοπωλεία και οι Δομές Παροχής Συσσιτίου των Δήμων Βύρωνα και Δάφνης-Υμηττού σε συνεργασία με το Διαδημοτικό Δίκτυο Πολιτισμού, συμμετείχαν για φιλανθρωπικό σκοπό στις εξής Θεατρικές Παραστάσεις που υλοποιήθηκαν στο πλαίσιο του Φεστιβάλ του Θεάτρου Βράχων 2019: την Δευτέρα 15 Ιουλίου και ώρα 9:00 μ.μ. με την θεατρική παράσταση Ελένη”, μονόλογος Γιάννη Ρίτσου σε σκηνοθεσία  & ερμηνεία: Βασίλης Παπαβασιλείου και την Τετάρτη 17 Ιουλίου και ώρα 9:00 μ.μ.:  στη θεατρική παράσταση “Αντριάνα”, μονόλογος με κείμενο - σκηνοθεσία: Θανάση Παπαγεωργίου, ερμηνεία: Εύα Καμινάρη.

Στην εκδήλωση επίσης συμμετείχαν το προσωπικό των Δομών “Κέντρο Κοινότητας” και της Δομής Κοινωνικού Φαρμακείου του Δήμου Βύρωνα.

Ο στόχος ήταν διττός: πρώτον, η ενημέρωση του κοινού σχετικά με το κοινωνικό έργο που επιτελείτε στο πλαίσιο λειτουργίας των Κοινωνικών Δομών και δεύτερον, η ενίσχυση των δομών με τρόφιμα από παρευρισκόμενους που επιθυμούσαν να προσφέρουν.

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΒΥΡΩΝΑ                                                                            Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΔΑΦΝΗΣ -ΥΜΗΤΤΟΥ

ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ                                                                                 ΝΙΚΟΛΑΟΣ Ε. ΤΣΙΛΙΦΗΣ

Πληροφορίες Επικοινωνίας Κοινωνικών Δομών Δήμου Βύρωνα:

Δ/νση Κοινωνικών υπηρεσιών Δομών Κοιν. Παντοπωλείου & Παροχής Συσσιτίου: Ιθώμης 6, Βύρωνα

Τηλέφωνο: 210-7653054

Email: koin.sissitio@dimosbyrona.gr, koin.pant@dimosbyrona.gr

Facebook: Κοινωνικό Παντοπωλείο – Δομή Παροχής Συσσιτίου Δήμου Βύρωνα

Δ/νση Κοινωνικών Υπηρεσιών Δομών Κέντρου Κοινότητας & Κοινωνικού Φαρμακείου Δήμου Βύρωνα:

Καλληπόλεως 59 & Αγ. Σοφίας, Τηλέφωνο: 210-7624403

Πληροφορίες Επικοινωνίας Κοινωνικών Δομών Δήμου Δάφνης-Υμηττού:

Δ/νση Κοινωνικού Παντοπωλείου: Ελευθερίου Βενιζέλου 5, Δάφνη

Τηλέφωνο: 210-9739387