Συμμετοχή του Κέντρου Κοινότητας στις εκδηλώσεις που υλοποιήθηκαν στο πλαίσιο του Φεστιβάλ του Θεάτρου Βράχων 2019
23 Ιουλίου 2019

Το Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Βύρωνα συμμετείχε στις εκδηλώσεις που υλοποιήθηκαν στο πλαίσιο του Φεστιβάλ του Θεάτρου Βράχων 2019, Δευτέρα 15 Ιουλίου και ώρα 9:00 μ.μ. με την θεατρική παράσταση  “Ελένη”, μονόλογος Γιάννη Ρίτσου σε σκηνοθεσία & ερμηνεία: Βασίλης Παπαβασιλείου και την Τετάρτη 17 Ιουλίου και ώρα 9:00 μ.μ.:  στην θεατρική παράσταση “Αντριάνα”, μονόλογος με κείμενο - σκηνοθεσία: Θανάση Παπαγεωργίου, ερμηνεία: Εύα Καμινάρη.

Πραγματοποιήθηκε διανομή έντυπου υλικού και ενημέρωση των πολιτών για το ρόλο, τη δράση και τις παροχές του Κέντρου Κοινότητας. Σε συνεργασία με τα Κοινωνικά Παντοπωλεία και τις Δομές Παροχής Συσσιτίου των Δήμων Βύρωνα και Δάφνης-Υμηττού καθώς και το Κοινωνικό Φαρμακείο του Δήμου Βύρωνα, έγινε συλλογή τροφίμων και φαρμάκων, με σκοπό την ενίσχυση των Δομών.