Συνάντηση του Δημάρχου Βύρωνα, Γρηγόρη Κατωπόδη, με εκπροσώπους του «Πράσινου Κινήματος»
16 Σεπτεμβρίου 2019

Ο Δήμαρχος Βύρωνα Γρηγόρης Κατωπόδης είχε σήμερα συνάντηση με τον Εκπρόσωπο του «Πράσινου Κινήματος», Γιάννη Μακρή και την Υποψήφια Δημοτική Σύμβουλο της «Πράσινης Πόλης», Αικατερίνη Στέφου.

Κατά την διάρκεια της συνάντησης έγινε ενημέρωση από τον Δήμαρχο αναφορικά με το πρόγραμμα και τις δράσεις της Δημοτικής Αρχής για την τετραετία που ξεκίνησε, ενώ διερευνήθηκαν και συζητήθηκαν τρόποι συνεργασίας με την Δημοτική Αρχή σε θέματα κοινού ενδιαφέροντος.

Δράση του Κοινωνικού Φαρμακείου σε συνεργασία με το Σ.Ο.Ψ.Υ. για την ημέρα ψυχικής υγείας

16 Οκτωβρίου 2019

Την Παρασκευή 11/10/2019 πραγματοποιηθήκε στις 18:00 η ώρα έκθεση έργων τέχνης με θέμα: “Όταν η ψυχική ασθένεια επηρεάζει την τέχνη” στην Πλατεία Τσιρακοπούλου του Δήμου Βύρωνα ενώ στη συνέχεια στις 19:00 η ώρα ακολούθησε ομιλία στον χώρο του Κ.Α.Π.Η. Μεταμόρφωσης, Καλλιπόλεως 59 και Αγ. Σοφίας, σχετικά με τις πρώτες βοήθειες ψυχικής υγείας, τις ψυχικές ασθένειες, τα συμπτώματα, την αντιμετώπισή τους και τους φορείς που μπορεί κάποιος να απευθυνθεί.