Σεπτέμβριος 2019: Παγκόσμιος Μήνας Ευαισθητοποίησης για Νόσο Αλτσχάιμερ και ¶νοια
16 Σεπτεμβρίου 2019

Στη μάστιγα του 20ου αιώνα, την ¶νοια και τη Nόσο Alzheimer, είναι αφιερωμένος παγκοσμίως ο φετινός Σεπτέμβριος.

Στο πλαίσιο αυτό διοργανώνεται ημερίδα, την Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου 2019,  στο Υπουργείο Ψηφιακής  Διακυβέρνησης, στο κεντρικό αμφιθέατρο 09:30 π.μ. - 14:00 μ.μ., με την συμμετοχή των Δήμων που ανέλαβαν και υλοποίησαν το πρόγραμμα «Φιλικές Κοινότητες προς τους δημότες με διαταραχές μνήμης».

Θα παρουσιασθεί το πρόγραμμα των δράσεων για τις Φιλικές προς την ¶νοια Κοινότητες των Δήμων Αθηναίων, Βύρωνα, Βριλησσίων και Κορυδαλλού.

Τις δράσεις του Δήμου μας θα παρουσιάσει η Επισκέπτρια Υγείας του Τμήματος Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Κοινωνικής Πολιτικής και Υγείας, Βασιλική Παναγιωτακοπούλου.

Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα