Το κοινωνικό φαρμακείο του Δήμου Βύρωνα σε συνεργασία με τον Σύλλογο Οικογενειών για την Ψυχική Υγεία  Βύρωνα (Σ.Ο.Ψ.Υ), διοργανώνει εκδήλωση στις 11/10/2019
26 Σεπτεμβρίου 2019

Το κοινωνικό φαρμακείο του Δήμου Βύρωνα σε συνεργασία με τον Σύλλογο Οικογενειών για την Ψυχική Υγεία Βύρωνα (Σ.Ο.Ψ.Υ), διοργανώνει εκδήλωση στις 11/10/2019

Η εκδήλωση πραγματοποιείται στα πλαίσια του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Ψυχικής Υγείας .

Θα πραγματοποιηθεί έκθεση εικαστικών στην πλατεια Τσιρακοπούλου , με  θέμα : “Όταν η ψυχική ασθένεια επηρεάζει την τέχνη”  και μετέπειτα ομιλία στο χώρο του Κ.Α.Π.Η Μεταμόρφωσης , Καλλιπόλεως 59 σχετικά με τις πρώτες βοήθειες ψυχικής υγείας , τις ψυχικές ασθένειες ,  τα συμπτώματα ,την αντιμετώπισή τους και τους φορείς που μπορεί κανεις να απευθυνθεί .

Η έκθεση εικαστικών θα ξεκινήσει στις 18:00 στην πλατεία Τσιρακοπούλου και η ομιλία στις 19:00 στο χώρο του Κ.Α.Π.Η.

Συγχρόνως θα πραγματοποιείται συγκέντρωση φαρμάκων κ φαρμακευτικού υλικού για τις ανάγκες του κοινωνικού φαρμακείου του Δήμου μας.