Ανακοίνωση για τις επανεγγραφές και τις νέες εγγραφές στα προγράμματα του Δημοτικού κολυμβητηρίου “Χρήστος Ταμπαξής”
27 Σεπτεμβρίου 2019

Ενημερώνουμε τους Δημότες που χρησιμοποιούν το κολυμβητήριο μέσω των προγραμμάτων με τους Καθηγητές Φυσικής αγωγής, ότι για την περίοδο 2019-2020 θα υπάρξει μια καθυστέρηση στην έναρξή τους, αποτέλεσμα της καθυστέρησης που υπάρχει στις προσλήψεις τους.

Ο λόγος είναι ότι, παρότι η διαδικασία πρόσληψής τους διενεργήθηκε κανονικά και μέσα στις προβλεπόμενες ημερομηνίες από τις Υπηρεσίες του Δήμου, οι εκλογικές διαδικασίες που μεσολάβησαν ( απαγόρευση προσλήψεων) καθυστέρησαν την υπογραφή των σχετικών υπουργικών και υπηρεσιακών αποφάσεων.

Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία θα αναρτηθεί νέα ανακοίνωση που θα καλεί τους Δημότες για τις ημερομηνίες επανεγγραφών, νέων εγγραφών και έναρξης των προγραμμάτων.

Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.

Δράση του Κοινωνικού Φαρμακείου σε συνεργασία με το Σ.Ο.Ψ.Υ. για την ημέρα ψυχικής υγείας

16 Οκτωβρίου 2019

Την Παρασκευή 11/10/2019 πραγματοποιηθήκε στις 18:00 η ώρα έκθεση έργων τέχνης με θέμα: “Όταν η ψυχική ασθένεια επηρεάζει την τέχνη” στην Πλατεία Τσιρακοπούλου του Δήμου Βύρωνα ενώ στη συνέχεια στις 19:00 η ώρα ακολούθησε ομιλία στον χώρο του Κ.Α.Π.Η. Μεταμόρφωσης, Καλλιπόλεως 59 και Αγ. Σοφίας, σχετικά με τις πρώτες βοήθειες ψυχικής υγείας, τις ψυχικές ασθένειες, τα συμπτώματα, την αντιμετώπισή τους και τους φορείς που μπορεί κάποιος να απευθυνθεί.