2ο Street Handball
1 Οκτωβρίου 2019

2ο Street Handball "Παιχνίδι για το Παιδί" του Αθηναϊκού σε συνεργασία με το Δήμο Βύρωνα

Ο Αθηναϊκός σε συνεργασία με το Δήμο Βύρωνα ανακοινώνει τη διεξαγωγή του 2ου Street Handball "Παιχνίδι για το Παιδί", μίας εκδήλωσης που έδωσε στον Αθηναϊκό και στον Βύρωνα το Βραβείο καλύτερου street handball στην Ευρώπη το 2017.

Σας περιμένουμε την Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 10.30 μπροστά από το δημαρχείο του Βύρωνα, να παίξουμε στον δρόμο να διασκεδάσουμε και να θαυμάσουμε τα παιδιά μας σε ένα διαφορετικό παιχνίδι.

Δράση του Κοινωνικού Φαρμακείου σε συνεργασία με το Σ.Ο.Ψ.Υ. για την ημέρα ψυχικής υγείας

16 Οκτωβρίου 2019

Την Παρασκευή 11/10/2019 πραγματοποιηθήκε στις 18:00 η ώρα έκθεση έργων τέχνης με θέμα: “Όταν η ψυχική ασθένεια επηρεάζει την τέχνη” στην Πλατεία Τσιρακοπούλου του Δήμου Βύρωνα ενώ στη συνέχεια στις 19:00 η ώρα ακολούθησε ομιλία στον χώρο του Κ.Α.Π.Η. Μεταμόρφωσης, Καλλιπόλεως 59 και Αγ. Σοφίας, σχετικά με τις πρώτες βοήθειες ψυχικής υγείας, τις ψυχικές ασθένειες, τα συμπτώματα, την αντιμετώπισή τους και τους φορείς που μπορεί κάποιος να απευθυνθεί.