Ανακοίνωση του Δήμου Βύρωνα για τους ειδικούς κάδους συγκέντρωσης και αποκομιδής μπάζων
2 Οκτωβρίου 2019

Παρακαλούμε τους δημότες που εκτελούν έργα ανακαίνισης, να προμηθεύονται τους ειδικούς κάδους συγκέντρωσης και αποκομιδής μπάζων, τους οποίους όμως δεν διαθέτει ο Δήμος.

Οι υπηρεσίες του Δήμου εξυπηρετούν ΜΟΝΟ μικρό όγκο μπάζων (3-4 σακούλες).

Για τα ήδη υπάρχοντα θα γίνει η περισυλλογή το συντομότερο δυνατό.

Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.

Δράση του Κοινωνικού Φαρμακείου σε συνεργασία με το Σ.Ο.Ψ.Υ. για την ημέρα ψυχικής υγείας

16 Οκτωβρίου 2019

Την Παρασκευή 11/10/2019 πραγματοποιηθήκε στις 18:00 η ώρα έκθεση έργων τέχνης με θέμα: “Όταν η ψυχική ασθένεια επηρεάζει την τέχνη” στην Πλατεία Τσιρακοπούλου του Δήμου Βύρωνα ενώ στη συνέχεια στις 19:00 η ώρα ακολούθησε ομιλία στον χώρο του Κ.Α.Π.Η. Μεταμόρφωσης, Καλλιπόλεως 59 και Αγ. Σοφίας, σχετικά με τις πρώτες βοήθειες ψυχικής υγείας, τις ψυχικές ασθένειες, τα συμπτώματα, την αντιμετώπισή τους και τους φορείς που μπορεί κάποιος να απευθυνθεί.