Θεατρικό Βιωματικό Πρόγραμμα «SCIENCE SHOW»
4 Οκτωβρίου 2019

Θεατρικό Βιωματικό Πρόγραμμα «SCIENCE SHOW»

Παρασκευή 11 Οκτωβρίου, ώρα 6:30 μ.μ.

Στέκι Νεολαίας (Βαϊνδηρίου 32, Πλατεία Εθνικής Αντίστασης, Ταπητουργείο)

Ομάδα Μαγικό Πεφταστέρι

ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ

Tα παιδιά λαμβάνουν μέρος σε ένα ψυχαγωγικό και διασκεδαστικό show γεμάτο επιστημονικά πειράματα.

Ο Dr. Φυσίκογλου και η Δεσποινίς Ξενύστικους, χαρίζουν μοναδικές στιγμές γέλιου, γνώσης και διασκέδασης στους μικρούς μας φίλους!!

Δράση του Κοινωνικού Φαρμακείου σε συνεργασία με το Σ.Ο.Ψ.Υ. για την ημέρα ψυχικής υγείας

16 Οκτωβρίου 2019

Την Παρασκευή 11/10/2019 πραγματοποιηθήκε στις 18:00 η ώρα έκθεση έργων τέχνης με θέμα: “Όταν η ψυχική ασθένεια επηρεάζει την τέχνη” στην Πλατεία Τσιρακοπούλου του Δήμου Βύρωνα ενώ στη συνέχεια στις 19:00 η ώρα ακολούθησε ομιλία στον χώρο του Κ.Α.Π.Η. Μεταμόρφωσης, Καλλιπόλεως 59 και Αγ. Σοφίας, σχετικά με τις πρώτες βοήθειες ψυχικής υγείας, τις ψυχικές ασθένειες, τα συμπτώματα, την αντιμετώπισή τους και τους φορείς που μπορεί κάποιος να απευθυνθεί.