«Γιορτή του Αθλητή» στο Δήμο Βύρωνα Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2019
4 Οκτωβρίου 2019

«Γιορτή του Αθλητή» στο Δήμο Βύρωνα Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2019

Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2019

Τη  «Γιορτή του Αθλητή» διοργανώνει και φέτος ο Δήμος Βύρωνα, το Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 19:30 στο Δημοτικό Γυμναστήριο του Δήμου (Αρχιεπισκόπου Αθηνών Χρυσοστόμου 15). H εκδήλωση θα περιλαμβάνει εκτός από τις βραβεύσεις, ψυχαγωγικά προγράμματα και παρουσιάσεις των διαφόρων αθλημάτων των τοπικών σωματείων. Αναλυτικότερα:

· Τιμητική βράβευση αθλητικών προσωπικοτήτων με σημαντικές διακρίσεις και πολυετή παρουσία στα αθλητικά δρώμενα του Βύρωνα.

·     Βράβευση διακριθέντων αθλητών - αθλητριών  και συλλόγων για την αγωνιστική περίοδο 2018 - 2019.

·     Βράβευση διακριθέντων μαθητών - μαθητριών για την σχολική περίοδο 2018 – 2019.

Προγράμματα θα παρουσιάσουν τα τμήματα γυμναστικής των Αθλητικών Σωματείων «Ένωση Βύρωνα» και «Ρυθμός και Αρμονία».

Θα τιμηθούν για την προσφορά τους στον αθλητισμό οι:

·         Σταύρος Μουταυτσίδης

·         Στέλιος Πρασσάς

Θα τιμηθούν για τις αθλητικές τους διακρίσεις:

·         ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ : ΤΜΗΜΑ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΝΔΡΩΝ

·         ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ : ΤΜΗΜΑ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΝΔΡΩΝ

·         ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ : ΤΜΗΜΑ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

·         ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ : ΤΜΗΜΑ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

·         ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ : ΤΜΗΜΑ ΠΑΛΗΣ ΑΝΔΡΩΝ

·         ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ : ΑΘΛΗΤΡΙΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΙΝΑ

·         ΝΕΟΙ ΒΥΡΩΝΟΣ : ΤΜΗΜΑ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ Ο ΑΘΛΗΤΗΣ ΜΑΡΣΕΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

·         ΝΙΚΗ ΒΥΡΩΝΑ : ΑΘΛΗΤΕΣ ΣΤΙΒΟΥ

·         ΜΑΧΗΤΗΣ ΒΥΡΩΝΑ : ΑΘΛΗΤΕΣ JUDO

·         ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΥΡΩΝΑ : ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ

Δράση του Κοινωνικού Φαρμακείου σε συνεργασία με το Σ.Ο.Ψ.Υ. για την ημέρα ψυχικής υγείας

16 Οκτωβρίου 2019

Την Παρασκευή 11/10/2019 πραγματοποιηθήκε στις 18:00 η ώρα έκθεση έργων τέχνης με θέμα: “Όταν η ψυχική ασθένεια επηρεάζει την τέχνη” στην Πλατεία Τσιρακοπούλου του Δήμου Βύρωνα ενώ στη συνέχεια στις 19:00 η ώρα ακολούθησε ομιλία στον χώρο του Κ.Α.Π.Η. Μεταμόρφωσης, Καλλιπόλεως 59 και Αγ. Σοφίας, σχετικά με τις πρώτες βοήθειες ψυχικής υγείας, τις ψυχικές ασθένειες, τα συμπτώματα, την αντιμετώπισή τους και τους φορείς που μπορεί κάποιος να απευθυνθεί.