Τρόφιμα σε ευάλωτες κοινωνικές ομάδες του Δήμου Βύρωνα προσέφερε ο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός
8 Οκτωβρίου 2019

Τρόφιμα σε ευάλωτες κοινωνικές ομάδες του Δήμου μας, προσέφερε το Περιφερειακό τμήμα του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Βύρωνα, την Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2019, ενισχύοντας το έργο του Κοινωνικού Παντοπωλείου & Δομής Παροχής Συσσιτίου.

Η διανομή πραγματοποιήθηκε από τα γραφεία του Ερυθρού Σταυρού,  δ/νση: Λεωφόρος Καρέα & Δάφνής 1 (περιοχή Καρέα) όπου προσφέρθηκαν τρόφιμα σε νοικοκυριά που βρίσκονται σε κατάσταση φτώχειας και αδυναμίας.

Ευχαριστούμε θερμά το Περιφερειακό τμήμα του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού για τη συνεργασία και την κοινωνική του συνεισφορά, καθώς σε μια ιδιαίτερα δύσκολη περίοδο για την κοινωνία, η προσφορά αποτελεί σημαντική βοήθεια για την εξέλιξη του έργου που επιτελείτε.

Οι Δομές «Κοινωνικού Παντοπωλείου» και «Παροχής Συσσιτίου» του Δήμου Βύρωνα λειτουργούν Δευτέρα  έως Παρασκευή 09.00 π.μ. – 17.00 μ.μ. επί της Ιθώμης 6 (αγορά Βύρωνα). Για παραδόσεις προϊόντων και οποιαδήποτε άλλη πληροφορία, μπορείτε να επικοινωνείτε στο τηλέφωνο 210-7653054 (καθημερινά 09:00 με 15:00).

Email:     koin.sissitio@dimosbyrona.gr, koin.pant@dimosbyrona.gr
Facebook: Κοινωνικό Παντοπωλείο – Παροχής Συσσιτίου