9 Οκτωβρίου 2019

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΕΠΙΒΑΤΙΚΟ ΚΟΙΝΟ

ΑΝΑΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΔΙΚΤΥΟΥ ΟΑΣΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΒΥΡΩΝΑ

Αλλαγές στο υπάρχον συγκοινωνιακό δίκτυο ανακοίνωσε o ΟΑΣΑ οι οποίες θα ισχύσουν από την Δευτέρα 14 Οκτωβρίου 2019 και συμπεριλαμβάνουν τις λεωφορειακές γραμμές 054 και 732 που αφορούν άμεσα τον Δήμο Βύρωνα.

Συγκεκριμένα προβλέπεται ο διαχωρισμός των λεωφορειακών γραμμών 054 και 732 ως εξής:

Η γραμμή 054 ΠΕΡΙΣΣΟΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ – ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ, διαχωρίζεται σε δύο νέες λεωφορειακές τροφοδοτικές γραμμές 054 (Περισσός – Λαμπρινή – Πολυτεχνείο) και 211 (Μεταμόρφωση – Ακαδημία).

Η γραμμή 732 ΑΓΙΟΣ ΦΑΝΟΥΡΙΟΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ – ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΠΗΓΗ διαχωρίζεται σε δύο νέες λεωφορειακές τροφοδοτικές γραμμές: 732 (Αγ. Φανούριος – Χαλκοκονδύλη) και 214 (Ζωοδόχος Πηγή – Ακαδημία).

Δράση του Κοινωνικού Φαρμακείου σε συνεργασία με το Σ.Ο.Ψ.Υ. για την ημέρα ψυχικής υγείας

16 Οκτωβρίου 2019

Την Παρασκευή 11/10/2019 πραγματοποιηθήκε στις 18:00 η ώρα έκθεση έργων τέχνης με θέμα: “Όταν η ψυχική ασθένεια επηρεάζει την τέχνη” στην Πλατεία Τσιρακοπούλου του Δήμου Βύρωνα ενώ στη συνέχεια στις 19:00 η ώρα ακολούθησε ομιλία στον χώρο του Κ.Α.Π.Η. Μεταμόρφωσης, Καλλιπόλεως 59 και Αγ. Σοφίας, σχετικά με τις πρώτες βοήθειες ψυχικής υγείας, τις ψυχικές ασθένειες, τα συμπτώματα, την αντιμετώπισή τους και τους φορείς που μπορεί κάποιος να απευθυνθεί.