Συγκέντρωση Ζυμαρικών από το Κοινωνικό Παντοπωλείο και τη Δομή Παροχής Συσσιτίου

Στο πλαίσιο της κοινωνικής πολιτικής, οι Δομές Βασικών Αγαθών «Κοινωνικό Παντοπωλείο» & «Παροχή Συσσιτίου» του Δήμου Βύρωνα με αφορμή και την Παγκόσμια Ημέρα Ζυμαρικών, συγκεντρώνουν είδη ζυμαρικών από τη δική σας κοινωνική προσφορά, προκειμένου να καλύψουμε άμεσα ανάγκες νοικοκυριών που βρίσκονται σε δυσχερή θέση.

Η συγκέντρωση ζυμαρικών άρχισε από  25/10/2019 και θα διαρκέσει έως και 25/11/2019, τις ώρες 10:00πμ -15:00μμ στο χώρο της υπηρεσίας μας, Ιθώμης 6, (Αγορά Βύρωνα).

Στόχος μας είναι να ευαισθητοποιήσουμε τους συμπολίτες μας για τους συνανθρώπους μας που χρειάζονται βοήθεια και συμπαράσταση.

Οι κάτοικοι της περιοχής που θα προσέλθουν να προσφέρουν τρόφιμα θα έχουν τη δυνατότητα να ενημερωθούν και να αποκομίσουν τη γνώση και την εμπειρία με ποιον τρόπο μπορούν να βοηθήσουν και να στηρίξουν το έργο που επιτελείται, που αφορά όλους μας.

Κάθε προσφορά σας σε τρόφιμα είναι πολύτιμη!!!

Πληροφορίες επικοινωνίας:

Κοινωνικές Υπηρεσίες Δομών Παροχής Βασικών Αγαθών: Κοιν. Παντοπωλείο – Παροχή Συσσιτίου

Δ/νση: Ιθώμης 6, Βύρωνα

Τηλέφωνο: 210-7653054