Δωρεάν Διανομή Γευμάτων την Παρασκευή 6 Δεκεμβρίου στο Πάρκο Καραολή & Δημητρίου
3 Δεκεμβρίου 2019

Η Δομή Παροχής Συσσιτίου του Δήμου Βύρωνα σε συνεργασία με την κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος του Βύρωνα» που παρασκευάζει και προσφέρει αφιλοκερδώς τα γεύματα που διανέμονται, θα πραγματοποιήσουν την δράσηΔωρεάν Διανομή Γευμάτων προς όλους”  την Παρασκευή 6-12-2019 και ώρα 12:00 π.μ., στο Πάρκο “Καραολή και Δημητρίου” (πλησίον Ν. Ελβετίας), όπου σας προσκαλούμε να μαγειρέψουμε και να γευματίσουμε.

Στόχος μας είναι να αφυπνιστούν συνειδήσεις αλληλεγγύης και κοινωνικής προσφοράς απέναντι σε συνανθρώπους μας που βρίσκονται σε λιγότερο ευνοϊκή θέση.

Οι κάτοικοι της περιοχής την ημέρα αυτή, θα έχουν τη δυνατότητα να ενημερωθούν και να αποκομίσουν τη γνώση και την εμπειρία με ποιους τρόπους μπορούν να βοηθήσουν και να στηρίξουν το έργο που επιτελείται και αφορά όλους μας.

Ελάτε όλοι μαζί να απολαύσουμε γεύματα αγάπης και να μοιραστούμε τη χαρά της προσφοράς και της αλληλεγγύης!!!

Στην εν λόγω δράση συλλέγουμε τρόφιμα από την δική σας κοινωνική προσφορά, όπως: κριθαράκι, όσπρια, ελαιόλαδο, γάλα εβαπορέ, ντοματοχυμό, αλεύρι και ζάχαρη, με σκοπό την ενίσχυση των Κοινωνικών Δομών, του Κοινωνικού Παντοπωλείου και της Δομής Παροχής Συσσιτίου του Δήμου μας.
Σας υπενθυμίζουμε πως ηδράση “Δωρεάν Διανομή Γευμάτων προς όλους” πραγματοποιείται κάθε πρώτη Παρασκευή του μήνα.

Κάθε προσφορά σας είναι πολύτιμη !!!
Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί να μη στερηθεί κανένα νοικοκυριό πολύτιμα αγαθά από το χριστουγεννιάτικο τραπέζι.

Πληροφορίες Επικοινωνίας:
Δ/νση: Ιθώμης 6, Βύρωνα (Κοινωνικές Υπηρεσίες Δομών Παροχής Βασικών Αγαθών: Κοιν. Παντοπωλείο-Παροχή Συσσίτιου)
Τηλέφωνο: 210-7653054
Facebook: Κοινωνικό Παντοπωλείο-Παροχής Συσσιτίου Δήμου Βύρωνα