ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ  ΓΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΔΕΛΤΙΟΥ ΑΠΟΓΡΑΦΗΣ ΣΤΡΑΤΕΥΣΙΜΩΝ (ΚΛΑΣΗ 2023)
3 Δεκεμβρίου 2019

ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΔΕΛΤΙΟΥ ΑΠΟΓΡΑΦΗΣ ΣΤΡΑΤΕΥΣΙΜΩΝ (ΚΛΑΣΗ 2023)

Ο Δήμαρχος Βύρωνα κάνει γνωστό ότι οι άρρενες γεννηθέντες το έτος 2002(ανήκοντες στην κλάση 2023) υποχρεούνται να καταθέσουν Δελτίο Απογραφής Στρατευσίμου. Οι διαμένοντες στην Ελλάδα θα πρέπει να απευθυνθούν στις κατά τόπους αρμόδιες Στρατολογικές Υπηρεσίες στις ημερομηνίες που προβλέπονται (ανάλογα με τον Δήμο εγγραφής τους στα Μητρώα Αρρένων)   ή στα Κέντρα Εξυπηρέτησης Πολιτών (ΚΕΠ)  από 2 Ιανουαρίου 2020 έως και 31 Μαρτίου 2020 ανεξαρτήτως του Δήμου εγγραφής τους στα Μητρώα Αρρένων.

Οι διαμένοντες στο εξωτερικό θα πρέπει να κάνουν τις ανάλογες ενέργειες στις κατά τόπους Προξενικές Αρχές.
Επισημαίνουμε ότι χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή για την εμπρόθεσμη εκπλήρωση της ανωτέρω υποχρέωσης προς αποφυγή των ανάλογων κυρώσεων που  προβλέπονται.

Για περαιτέρω διευκρινήσεις οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθυνθούν στο αρμόδιο γραφείο Μητρώου Αρρένων του Δήμου ή σε οποιοδήποτε  ΚΕΠ,  καθώς και στην ιστοσελίδα του Δήμου μας στη διεύθυνση : www.dimosbyrona.gr, όπου έχει αναρτηθεί σχετική ανακοίνωση με οδηγίες (δείτε σχετιζόμενα αρχεία/έγγραφα παρακάτω).

Ο Δήμαρχος Βύρωνα

Κατωπόδης Γρηγόριος