4ο Τουρνουά Χριστουγέννων: «Τρίποντο στη χαρά» από τον Αθηναϊκό, για την ενίσχυση του Κοινωνικού Παντοπωλείου & Συσσιτίου Δήμου Βύρωνα
10 Δεκεμβρίου 2019

Το  τμήμα μπάσκετ του Α.Σ Αθηναϊκός διοργανώνει και φέτος Τουρνουά Μπάσκετ για αθλητές και αθλήτριες ηλικίας 5 έως και 18 ετών το Σάββατο 21 Δεκεμβρίου 2019  και  ώρες 9.30 – 13.30.

Στόχος της εκδήλωσης είναι η ευαισθητοποίηση των παιδιών σε πράξεις αλληλεγγύης μέσω του αθλητισμού.

Το τουρνουά θα βοηθήσει στην ενίσχυση του Κοινωνικού Παντοπωλείου & Συσσιτίου του Δήμου Βύρωνα,  αφού κάθε αθλητής ή αθλήτρια προαιρετικά με τη συμμετοχή του, θα μπορεί να προσφέρει  ένα τουλάχιστον  πακέτο  τρόφιμου μακράς διαρκείας.

Η μεγαλύτερη δυνατή συμμετοχή θα συμβάλλει ακόμα περισσότερο σε μια σημαντική δράση αλληλεγγύης, κάνοντας ταυτόχρονα  τα παιδιά ενεργούς πολίτες, μέσω της κατανόησης της ανάγκης του συνανθρώπου, αλλά και της έμπρακτης  παροχής βοήθειας προς τους συμπολίτες μας που επλήγησαν περισσότερο από την οικονομική κρίση.