Την Παρασκευή 10 Ιανουαρίου 2020 «Δωρεάν Διανομή Γευμάτων προς όλους» στο Πάρκο Καραολή & Δημητρίου
8 Ιανουαρίου 2020

Μετά την επιτυχία που είχαν οι δράσεις "Δωρεάν Διανομή Γευμάτων προς όλους" της Δομής «Παροχής Συσσιτίου» του Δήμου Βύρωνα σε συνεργασία με την κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος του Βύρωνα» που παρασκευάζει και προσφέρει αφιλοκερδώς τα γεύματα που διανέμονται, έχει προγραμματιστεί η επόμενη μας συνάντηση την Παρασκευή 10/1/2020 και ώρα 12:00 - 14.00, στο πάρκο Καραολή & Δημητρίου (πλησίον Ν. Ελβετίας) όπου σας προσκαλούμε να μαγειρέψουμε και να γευματίσουμε όλοι μαζί.

Στόχος μας είναι να αφυπνιστούν συνειδήσεις αλληλεγγύης και κοινωνικής προσφοράς απέναντι σε συνανθρώπους μας που βρίσκονται σε λιγότερο ευνοϊκή θέση.

Οι κάτοικοι της περιοχής την ημέρα αυτή, θα έχουν τη δυνατότητα να ενημερωθούν και να αποκομίσουν τη γνώση και την εμπειρία με ποιους τρόπους μπορούν να βοηθήσουν και να στηρίξουν το έργο που επιτελείται και αφορά όλους μας.

Ελάτε όλοι μαζί να απολαύσουμε γεύματα αγάπης και να μοιραστούμε τη χαρά της προσφοράς και της αλληλεγγύης!!!

Όσοι επιθυμούν, ως ένδειξη αγάπης για τον συνάνθρωπο, μπορούν να προσφέρουν τρόφιμα μακράς διαρκείας (όσπρια, αλεύρι, ζάχαρη, ελαιόλαδο, ντοματοχυμό, γάλα) με σκοπό την ενίσχυση των Κοινωνικών Δομών του Κοινωνικού Παντοπωλείου και Παροχής Συσσιτίου του Δήμου μας.

Σας υπενθυμίζουμε πως η δράση “Δωρεάν Διανομή Γευμάτων προς όλους” πραγματοποιείται κάθε πρώτη Παρασκευή του μήνα.

Πληροφορίες Επικοινωνίας:
Δ/νση: Ιθώμης 6, Βύρωνα (Κοινωνικές Υπηρεσίες Δομών Παροχής Βασικών Αγαθών: Κοιν. Παντοπωλείο-Παροχή Συσσίτιου)
Τηλέφωνο: 210-7653054
Email: koin.sissitio@dimosbyrona.gr