Δράση Προσφοράς από τον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό για ευάλωτες κοινωνικά ομάδες του Δήμου Βύρωνα
23 Δεκεμβρίου 2019

Την Κυριακή 22 Δεκεμβρίου 2019, το Περιφερειακό τμήμα του  Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Βύρωνα προσέφερε τρόφιμα σε ευάλωτες κοινωνικές ομάδες του πληθυσμού του Δήμου Βύρωνα ενισχύοντας το έργο του Κοινωνικού Παντοπωλείου & Δομής Παροχής Συσσιτίου (Ιθώμης 6).

Η διανομή πραγματοποιήθηκε από τα γραφεία του Ερυθρού Σταυρού (Λ. Καρέα & Δάφνής 1) όπου προσφέρθηκαν τρόφιμα σε νοικοκυριά που βρίσκονται σε κατάσταση φτώχειας και αδυναμίας.

Ευχαριστούμε θερμά το Περιφερειακό τμήμα του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού για τη συνεργασία και την κοινωνική τους προσφορά.

Σε μια ιδιαίτερα δύσκολη περίοδο για την κοινωνία, η προσφορά σας αποτελεί σημαντική βοήθεια για την εξέλιξη του έργου που επιτελείτε.

Οι Δομές «Κοινωνικού Παντοπωλείου» και «Παροχής Συσσιτίου» του Δήμου Βύρωνα λειτουργούν Δευτέρα  έως Παρασκευή 09.00 π.μ. – 17.00 μ.μ επί της Ιθώμης 6 (αγορά Βύρωνα). Για παραδόσεις προϊόντων και οποιαδήποτε άλλη πληροφορία, μπορείτε να επικοινωνείτε στο τηλέφωνο 210-7653054 (καθημερινά 09:00 με 15:00).

Email:     koin.sissitio@dimosbyrona.gr, koin.pant@dimosbyrona.gr

Facebook: Κοινωνικό Παντοπωλείο – Παροχής Συσσιτίου