Η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας για το 2020, από τα Κ.Α.Π.Η. του Δήμου Βύρωνα

Η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας για το 2020,
από τα Κ.Α.Π.Η. του Δήμου Βύρωνα
.

Τρεις διαδοχικές εκδηλώσεις διοργανώθηκαν από το Τμήμα Ανοιχτής Προστασίας Ηλικιωμένων για την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας των Κ.Α.Π.Η. του Δήμου Βύρωνα. Στις 20 Ιανουαρίου στο Κ.Α.Π.Η. Καρέα, στις 21 Ιανουαρίου στο Κ.Α.Π.Η. Μεταμόρφωσης, και στις 23 Ιανουαρίου στο Κ.Α.Π.Η. Αγίας Τριάδας.

Η κοπή της πίτας, αποτέλεσε μια ευχάριστη ευκαιρία για προσωπική επαφή και ανταλλαγή ευχών μεταξύ των ιδίων των μελών, όσο και μεταξύ μελών και δημοτικής αρχής. Επίσης, τρεις τυχεροί πήραν από ένα δώρο, αφού μετά από κλήρωση μεταξύ των παρευρεθέντων, κέρδισαν συμβολικά το “φλουρί” της πίτας.

Στις εκδηλώσεις παρευρέθηκαν και απηύθυναν χαιρετισμούς ο Δήμαρχος Βύρωνα κ. Γ. Κατωπόδης, οι Αντιδήμαρχοι κ. Χ. Σπυρόπουλος, κ. Κλωνάρη Λεμονιά, ο αρχηγός της δημ. Παράταξης Λαϊκή Συσπείρωση κ. Β. Γείτονας δημοτικοί σύμβουλοι από τις παρατάξεις Νέα Εποχή Βύρωνα του κ. Χρήστου Γώγου και Δημοτική Κίνηση Πολιτών Βύρωνα Δύναμη Ελπίδας του κ. Σωτηρόπουλου.

Στις φωτογραφίες, στιγμιότυπα από τις εκδηλώσεις.