12 Φεβρουαρίου 2020

"Ο Κοκτώ μονολογεί με τον Στρίντμπεργκ" Δευτέρα 17 Φεβρουαρίου στο 2ο Ερασιτεχνικό Φεστιβάλ Θεάτρου Δήμου Βύρωνα

Η παράσταση «Ο Κοκτώ μονολογεί με τον Στρίντμπεργκ» που είχε αναβληθεί σε νέα ημερομηνία: Δευτέρα 17 Φεβρουαρίου 2020

Στο πλαίσιο του 2ου Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου του Δήμου Βύρωνα το οποίο πραγματοποιείται από τις 27/1/2020 έως τις 18/3/2020, θα παρουσιαστεί από την Θεατρική Ομάδα «8 Plus» το έργο «Ο Κοκτώ μονολογεί με τον Στρίντμπεργκ» των Ζαν Κοκτώ, ¶ουγκουστ Στρίντμπεργκ, την Δευτέρα 17 Φεβρουαρίου 2020, στον Δημοτικό Κινηματογράφο «Νέα Ελβετία» (Ν. Ελβετίας 34 & Σεβαστείας) και ώρα 20.00. Η είσοδος είναι ελεύθερη.

Μία παράσταση με τέσσερα μονόπρακτα του Γάλλου Κοκτώ (Jean Cocteau) και ένα του Σουηδού Στρίντμπεργκ (August Strindberg). Πέντε αυτοτελείς ιστορίες που έχουν ως κοινό παρονομαστή τον έρωτα, από τη θεατρική ομάδα «8 Plus» (θεατρικό εργαστήρι ενηλίκων του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του 8ου Δημοτικού Σχολείου Βύρωνα).

Σκηνοθεσία: Τζούλια Κοντοαγγέλου
Εικαστική επιμέλεια: Μάνος Τούσης

Παίζουν (με σειρά εμφάνισης): Χρήστος Κωνσταντινίδης, Χαρά Καραφίλη, Σάντρα Σταμούλη, Ντιάνα Κορωνάκη, Γιάννης Ζαφειρόπουλος, Μαρία Μπουράνη, Μαρία Τσούτσουρα, Ελένη Σιδερίδου, Βιβή Φωτίκα, Μάνος Τούσης
Κατάλληλο για όλες τις ηλικίες. Διάρκεια: 90 λεπτά.

Κοινωνική προσφορά
Συγκεντρώνουμε τρόφιμα μακράς διάρκειας για την ενίσχυση του Δικτύου Αλληλεγγύης κατά την διάρκεια της παράστασης στον Δημοτικό Κινηματογράφο «Νέα Ελβετία».