Πρεμιέρα για τη Μικρή Σκηνή του Δήμου Βύρωνα από τις 15 Φεβρουαρίου έως 15 Μαρτίου 2020 - Δείτε όλο το πρόγραμμα
13 Φεβρουαρίου 2020

Η «Μικρή Σκηνή» ανοίγει για ακόμα μια χρονιά την αυλαία της, με θεατρικές παραστάσεις και δρώμενα, για τους μικρούς μας συνδημότες. Επιλέξαμε γι’ αυτούς ένα πλούσιο πρόγραμμα, επενδύοντας στον πολιτισμό και την τέχνη, σε πείσμα των καιρών. Ας αφήσουμε λοιπόν για λίγο τις οθόνες των ηλεκτρονικών συσκευών κι ας «συναντηθούμε» και φέτος στα γνωστά μας στέκια να γελάσουμε, να συγκινηθούμε, να χορέψουμε και να τραγουδήσουμε.

Σας περιμένουμε, με χαρά, μικρούς και μεγάλους

Λεμονιά Κλωνάρη

Αντιδήμαρχος Πολιτισμού

Παιδείας & Νέας Γενιάς

Μικρή Σκηνή 2020

15 Φεβρουαρίου – 15 Μαρτίου

Για ακόμη μια χρονιά η «Μικρή Σκηνή», ένας από τους παλαιότερους και πιο επιτυχημένους θεσμούς στο Δήμο μας, υποδέχεται τους μικρούς και μεγάλους φίλους της, τα Σαββατοκύριακα του Φεβρουαρίου και Μαρτίου.

Το Τμήμα Πολιτισμού του Δήμου Βύρωνα πιστό στο ετήσιο αυτό ραντεβού με τα  παιδιά και συνεπής στα ποιοτικά θεάματα που διαπλάθουν αλλά και διασκεδάζουν τους μικρούς μας φίλους, ετοίμασε ένα πρόγραμμα κινηματογραφικών και θεατρικών παραστάσεων αλλά και ένα μεγάλο αποκριάτικο πάρτι και προσκαλεί όλους τους φίλους της Μικρής Σκηνής να τα παρακολουθήσουν, να διασκεδάσουν και να συμμετέχουν στα διασκεδαστικά δρώμενα.

Χώρος Παραστάσεων: Δημοτικός Κινηματογράφος «Νέα Ελβετία» (Νέας Ελβετίας 34 & Σεβαστείας). Είσοδος Ελεύθερη

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Σάββατο 15 Φεβρουαρίου, ώρα 5.00 μ.μ.

Προβολή ταινίας  «Το παιδί που ήθελε να γίνει αρκούδα» Jannik Hastrup (μεταγλωττισμένη)

Κυριακή 16 Φεβρουαρίου, ώρα 11.00 π.μ.

Θεατρική Παράσταση  «Παιδιά με δικαιώματα μεγάλα κατορθώματα»

Σάββατο 22 Φεβρουαρίου, ώρα 5.00 μ.μ.

Θεατρική Παράσταση  «Το φύλλο που δεν ήθελε να πέσει»

Κυριακή 23 Φεβρουαρίου, ώρα 12.00 μ.μ.

ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΟ ΠΑΡΤΥ στο Πάρκο Καραολή & Δημητρίου

Μουσικό πρόγραμμα από DJ, Ψυχαγωγική Παράσταση κλόουν, Face Painting για παιδιά, Ξυλοπόδαρος, Ταχυδακτυλουργός, Παράσταση Ζογκλέρ, Μαλλί της Γριάς

Σάββατο 7 Μαρτίου, ώρα 5.00 μ.μ.

Θεατρική Παράσταση «Ταξίδι στους πλανήτες ενός πρίγκηπα»

Κυριακή 8 Μαρτίου, ώρες: 12.00 & 3.00 μ.μ.

Θεατρική Παράσταση «Μίλα και Σουτ»

Σάββατο 14 Μαρτίου, ώρα 5.00 μ.μ

Θεατρική Παράσταση «Μια βαλίτσα, δυο μπαλόνια»

Κυριακή 15 Μαρτίου, ώρα 11.00 π.μ.

Θέατρο Κούκλας «Τα μαγικά καρυδότσουφλα»

Χώρος Παραστάσεων: Δημοτικός Κινηματογράφος «Νέα Ελβετία»

(Νέας Ελβετίας 34 & Σεβαστείας)

Αποκριάτικο Πάρτυ: Πάρκο Καραολή & Δημητρίου

Κοινωνική Προσφορά:

Συγκεντρώνουμε τρόφιμα μακράς διάρκειας για την ενίσχυση των Κοινωνικών Δομών του Δήμου μας (Κοινωνικό Παντοπωλείο & Παροχή Συσσιτίου) κατά την διάρκεια των παραστάσεων στο Δημοτικό Κινηματογράφο «Νέα Ελβετία».