Δήλωση του Δημάρχου, Γρηγόρη Κατωπόδη για την προσφορά των εργαζόμενων του Δήμου Βύρωνα,  εν μέσω πανδημίας του κορονοϊού convid-19
21 Μαρτίου 2020

Δήλωση του Δημάρχου, Γρηγόρη Κατωπόδη για την προσφορά των εργαζόμενων του Δήμου Βύρωνα, εν μέσω πανδημίας του κορονοϊού convid-19

«Όλες αυτές τις ημέρες που βρισκόμαστε εν μέσω μιας πρωτοφανούς πανδημίας, οι υπηρεσίες του Δήμου μας λειτουργούν κανονικά και εξυπηρετούν τους πολίτες, με τα αναγκαία μέτρα προφύλαξης και τις προσαρμογές ωραρίου, που προβλέπουν οι οδηγίες, ενώ παράλληλα φροντίζουν να λαμβάνουν όλα τα αναγκαία μέτρα υγιεινής και προφύλαξης των πολιτών.

Αισθάνομαι την ανάγκη να ευχαριστήσω όλες και όλους τους εργαζόμενους του Δήμου Βύρωνα, για τις πολύτιμες υπηρεσίες που προσφέρουν σε αυτήν τη δύσκολη συγκυρία. Ιδιαιτέρως δε, εκείνους που βρίσκονται στην πρώτη γραμμή της κοινής μας προσπάθειας, όπως είναι οι εργαζόμενοι στην Καθαριότητα, στην υπηρεσία Βοήθεια στο Σπίτι, στο ΚΕΠ και όσους βρίσκονται καθημερινά έξω για να προσφέρουν τις υπηρεσίες τους. Ευχαριστώ από καρδιάς όσους και όσες,  αψηφώντας την απόλυτα δικαιολογημένη ανησυχία και το φόβο, που δημιουργεί η εξάπλωση του κορονοϊού (Convid-19), βρίσκονται στο πόστο τους και επιτελούν καθημερινά το καθήκον τους προς όφελος της κοινωνίας μας. Ευχαριστώ επίσης, τους δημότες και όλους τους κατοίκους του Δήμου Βύρωνα, οι οποίοι με κατανόηση, διάθεση συνεργασίας και μεγάλη ωριμότητα συμβάλλουν καθημερινά στην πιστή τήρηση των μέτρων που λαμβάνουμε. Οι υπηρεσίες του Δήμου θα συνεχίσουν να κάνουν αυτό που πρέπει. Βρίσκονται   σε διαρκή ετοιμότητα και παρεμβαίνουν αποφασιστικά όπου χρειάζεται.

Συνεχίζουμε. Δίνουμε τη μάχη. Ο καθένας από την πλευρά του αλλά και όλοι μαζί. Και θα τα καταφέρουμε!»