Η καθαριότητα είναι υπόθεση όλων μας - Ας σεβαστούμε τον εαυτό μας, την πόλη και τους εργαζόμενους του Δήμου (Δείτε το Video)
27 Μαρτίου 2020

Λόγω της πανδημίας του κορονοϊού και των Αδειών Ειδικού Σκοπού, έχουν μειωθεί σημαντικά οι δυνατότητες της Υπηρεσίας Καθαριότητας, παρά το γεγονός ότι ενισχύθηκε με επιπλέον προσωπικό, την περασμένη εβδομάδα.

·         Καλούνται οι πολίτες:

Να περιορίσουν στο ελάχιστο τα ΚΛΑΔΕΜΑΤΑ και τα ΟΓΚΩΔΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ, που βγάζουν στο δρόμο και τα πεζοδρόμια

·        Να μην αφήνουν σκουπίδια εκτός των κάδων, όταν αυτοί είναι γεμάτοι, αλλά να τα ρίχνουν σε κάποιο άλλο κοντινό κάδο

Να   Να κλείνουν το καπάκι του κάδου

·         Να μην πετούν σκουπίδια στο δρόμο και ιδίως μάσκες, γάντια και χρησιμοποιημένα μέσα ατομικής προστασίας, ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΥΓΕΙΑΣ!

Να  ΝΑ σταματήσουν την απόθεση ΜΠΑΖΩΝ που ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ

Σε αυτές τις δύσκολες ώρες, ύστερα και από την απαγόρευση κυκλοφορίας, η προστασία της Δημόσια Υγείας, είναι ΥΨΙΣΤΗ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΥΠΟΘΕΣΗ ΟΛΩΝ ΜΑΣ.

Η αποκομιδή απορριμμάτων συνεχίζεται κανονικά. Βοηθήστε να γίνεται με τον πλέον αποτελεσματικό τρόπο!