Χρήση του Δημοτικού Σταδίου Βύρωνα για περιορισμένο αριθμό δημοτών και υπό προϋποθέσεις
25 Μαϊου 2020

Σύμφωνα με νεότερη Κοινή Υπουργική Απόφαση (υπ’ αρ. Δ1α/ΓΠ. οικ. 32.008/23.5.2020) για την κατ’ εξαίρεση λειτουργία των αθλητικών εγκαταστάσεων, ενημερώνουμε τους πολίτες ότι το Δημοτικό Στάδιο Βύρωνα, δίδεται για μερική χρήση (συνολικά έως 80 άτομα για το σύνολο της αθλητικής εγκατάστασης) από δημότες που επιθυμούν να ασκηθούν ατομικά, για τις ώρες 7 - 10 πμ και 5 -9 μμ.

Σε αυτό τον αριθμό ατόμων επιτρέπεται μόνο ατομική προπόνηση χωρίς επαφή με άλλους αθλούμενους και όχι η ομαδική άσκηση.

Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να έχουν μαζί τους συμπληρωμένο και υπογεγραμμένο το Δελτίο Καταγραφής Αθλούμενου και να το παραδίδουν στο φύλακα του γηπέδου. Για τη διευκόλυνση των πολιτών το Δελτίο Καταγραφής Αθλούμενου επισυνάπτεται ΕΔΩ.

Αναφορικά με το τι ισχύει, γενικά πλέον, για την επαναλειτουργία των αθλητικών χώρων του Δήμου Βύρωνα δείτε τη σχετική ανάρτηση ΕΔΩ.