Επίσκεψη αντιπροσωπείας του Δήμου Βύρωνα στην πρεσβεία της Παλαιστίνης
17 Ιουνίου 2020

Επίσκεψη αντιπροσωπείας του Δήμου Βύρωνα στην πρεσβεία της Παλαιστίνης

Την Δευτέρα 15 Ιουνίου 2020 ο πρεσβευτής της Παλαιστίνης κ. Μαρουάν Τουμπάσι προσκάλεσε στην Πρεσβεία, εκπροσώπους  Δήμων της χώρας μας, προκειμένου να τους ενημερώσει για τις εξελίξεις στο παλαιστινιακό αλλά και για να τους εκφράσει τις ευχαριστίες του κράτους της Παλαιστίνης για την συμπαράσταση που κατά καιρούς έχουν επιδείξει στο ζήτημα αυτό.

Τον Δήμο Βύρωνα εκπροσώπησαν ο Αντιδήμαρχος Τεχνικών Υπηρεσιών κ. Μιχάλης Καραγιάννης και ο Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης, κ. Χρήστος Σπυρόπουλος, οι οποίοι δήλωσαν ότι η αλληλεγγύη της Δημοτικής Αρχής και του λαού της πόλης στο παλαιστινιακό ζήτημα, είναι δεδομένη.

Στη συνάντηση παρευρέθηκαν επίσης αντιπροσωπείες από τους Δήμους, Χαλανδρίου, Διστόμου, Αγίου Δημητρίου, Ιλίου και Νέας Ιωνίας και κατά τη διάρκεια της προτάθηκε και συζητήθηκε η δημιουργία Διαδημοτικού Δικτύου Αλληλεγγύης προς τον παλαιστινιακό λαό.