Με το αφιέρωμα στον Γιάννη Αγγελάκα συνεχίζονται οι χειμερινές πολιτιστικές εκδηλώσεις στον Βύρωνα

Με τη συναυλία αφιέρωμα στον τραγουδοποιό Γιάννη Αγγελάκα συνεχίζονται σήμερα οι χειμερινές πολιτιστικές εκδηλώσεις που διοργανώνει και φέτος το Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Βύρωνα, υπό τον τίτλο «Στους χάρτες των ονείρων σου».

Οι πολιτιστικές εκδηλώσεις που ολοκληρώνονται στις 27 Μαρτίου περιλαμβάνουν αφιερώματα σε πέντε καλλιτέχνες και δύο θεατρικές παραστάσεις από το Θεατρικό Εργαστήρι της πόλης μας. Τα δύο επόμενα αφιερώματα αφορούν στον Χρήστο Θηβαίο (14/3) και τον Νίκο Παπάζογλου (21/3), ενώ οι εκδηλώσεις ολοκληρώνονται με την παράσταση «¶μλετ Β’» του Σαμ Μπόμπρικ από το Θεατρικό Εργαστήρι του Δήμου Βύρωνα, στις 26 και 27 Μαρτίου.

Οι εκδηλώσεις πραγματοποιούνται στο Δημοτικό Κινηματογράφο «Νέα Ελβετία» (Νέας Ελβετίας 34 & Σεβαστείας) και ξεκινούν στις 8 μ.μ., ενώ η είσοδος για το κοινό είναι ελεύθερη.

Για περισσότερες πληροφορίες, κάντε κλικ εδώ.