Νέα συνεδρίαση της Εκτελεστικής Επιτροπής - Οριστικοποιήθηκε η εισήγηση για το Τεχνικό Πρόγραμμα του Δήμου

Το Τεχνικό Πρόγραμμα του Δήμου, το οποίο πρόκειται να εισηγηθεί στο αυριανό Δημοτικό Συμβούλιο, οριστικοποίησε στη χθεσινή της συνεδρίαση η Εκτελεστική Επιτροπή.

Παράλληλα, ενόψει της εισήγησης του Προϋπολογισμού του Δήμου, συζητήθηκαν και οι καθυστερήσεις και οι σημαντικές μειώσεις που παρατηρούνται στις επιχορηγήσεις που λαμβάνει ο Δήμος από το κράτος το τελευταίο διάστημα, αλλά και γενικότερα θέματα οικονομικής φύσεως.

Τέλος, κατατέθηκαν προτάσεις για δράσεις και πρωτοβουλίες που αφορούν στην παιδεία, την υγεία, την τόνωση της τοπικής επιχειρηματικότητας και τη νεολαία.

Για να δείτε το Τεχνικό Πρόγραμμα του Δήμου Βύρωνα, κάντε κλικ εδώ.