Για 5η φορά Πρόεδρος του ΣΠΑΥ ο Δήμαρχος Βύρωνα Νίκος Χαρδαλιάς

Ο Δήμαρχος Βύρωνα Νίκος Χαρδαλιάς εξελέγη με συντριπτική πλειοψηφία για 5η συνεχή φορά Πρόεδρος του Συνδέσμου Προστασίας και Ανάπτυξης Υμηττού (ΣΠΑΥ) στις χθεσινές εκλογές για την ανάδειξη των διοικητικών οργάνων του Συνδέσμου. Αντιπρόεδρος εξελέγη η Ευαγγελία Αντωνίου (Ηλιούπολη) και τακτικά μέλη οι Ανδρέας Κοντογιώργος (Αργυρούπολη-Ελληνικό), Γεώργιος Μητροθανάσης (Παιανία) και Παναγιώτης Σωτηρόπουλος (Βούλα-Βάρη-Βουλιαγμένη).

Μετά την εκλογή του ο Δήμαρχος Βύρωνα και Πρόεδρος του ΣΠΑΥ χαιρέτισε την ενωτική διάθεση και το κλίμα συνεργασίας ανάμεσα στα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου, πέρα από κομματικούς και παραταξιακούς προσανατολισμούς, για όλες τις δράσεις που αφορούν στον Υμηττό και την προστασία του, ενώ σε ανάλογες τοποθετήσεις προέβησαν και τα μέλη του Δ. Σ. Ανδρέας Γκιζιώτης, δημοτικός σύμβουλος Αγίας Παρασκευής, Δημήτρης Νικολάου, πρώην Δήμαρχος Χολαργού, και Βασίλης Γιαννακόπουλος, πρώην Δήμαρχος Αγ. Παρασκευής.